Vandens nugeležinimas

Vandens nugeležinimas

Vandens nugeležinimui yra naudojami vandens filtrai, kai vandenyje normas viršija geležis, sieros vandenilis, manganas ar yra labai daug mechaninių priemaišų. Tiksliau nuspręsti kokio galingumo vandens nugeležinimo filtro Jums reikia ir ar nereikia papildomų priedų galima pasakyti tiktais atlikus išsamius vandens tyrimus.
Kadangi šiuo metu nėra universalaus ekonomiškai pasitvirtinusio geležies šalinimo metodo, galima teigti, kad vandens nugeležinimas yra vienas sudėtingiausių vandens valymo procesų. Neretai vienu metu reikia spręsti kelias vandens kokybės problemas. Todėl labai svarbu parinkti kompleksišką, kartu ekonomišką ir patikimą vandens valymo sprendimo būdą.
UAB LT Aqua įmonė dirba visoje Lietuvoje, todėl mėginį, reikalingą vandens tyrimams, galėsime atvykti paimti net pas Jus į namus bei kartu pakonsultuoti dėl vietos, reikalingos vandens nugeležinimo filtrui, o vandens tyrimus atliksime pristatę vandens mėginį į laboratoriją. Tai leis Jums sutaupyti ir laiką, ir pinigus, ieškant ir galvojant kokį vandens nugeležinimo filtrą pasirinkti.

Nugeleinimas su oksidacine talpa

Geležies pašalinimo filtrai su oksidacine talpa

Filtrų paskirtis – surinkti vandenyje ištirpusią dvivalentę geležį, sieros vandenilį, manganą, mechanines priemaišas. Tai atliekama naudojant aeracijos principą. Suspaustas oras prieš filtravimo sistemą įvedamas į vandens tiekimo liniją ir statinio mikserio pagalba sumaišomas su geležingu vandeniu. Vandens ir oro mišinys patenka į oksidacinę talpą, kurioje dvivalentė geležis oksidacijos reakcijos pasekoje pereina į trivalentės geležies formą, sudarydama geležies hidroksido junginius (rūdis) (Fe² → Fe³). Pastarieji, vandeniui filtruojantis per specialų birių uolienų užpildą, esantį filtre, sulaikomi kartu su kitomis mechaninėmis priemaišomis. Filtravimo užpildo atnaujinimas (atsiplovimas) vykdomas pagal pasirinktą laiką, kuomet yra mažiausias vandens suvartojimas. Atsiplovimo metu filtravimo užpildas purenamas atbuline vandens srove ir visos įkrovoje surinktos netirpios dalelės bei trivalentės geležies hidroksido junginiai pašalinami į drenažą. Geležies pašalinimo filtrai taip pat turi savybę sumažinti vandenyje esančio mangano bei sieros vandenilio kiekį.

Automatinis mechaninis filtras

Automatinis mechaninis filtras

Filtro paskirtis – surinkti vandenyje esančias mechanines daleles. Vanduo, tekėdamas per filtro užpildą, filtruojamas mechaniškai. Filtras pats automatiškai atsiplauna pagal užprogramuotą atsiplovimo dažnį. Filtras gali sulaikyti ir mažą kiekį geležies.

Įrangos komplektacija

Sistema sukomplektuota su pilnai automatiniu valdymo vožtuvu WS1EI. Gamintojas “Clack Corporation”, JAV. Veikimo principas, sandara, reguliavimas ir nustatymas pateikti naudojimo instrukcijoje.

Filtravimo įrangos “bazė” – standartinis korpusas 8×44, pagamintas iš polietileno ir apipintas stiklo pluošto siūlais. Gamintojas “Clack Corporation”, JAV. Gaminys atitinka higienos, saugumo bei technologinius reikalavimus.

Filtravimo terpė – įvairių struktūrų, tankio ir dydžio kvarcinis smėlis ir antracitas. Gamintojas “Clakc Corporation”, JAV.

Reagentinis nugeležinimo filtras su kalio permenganatu

Reagentinis nugeležinimo filtras su kalio permanganatu

Filtrų paskirtis – surinkti vandenyje ištirpusią dvivalentę geležį, manganą. Tai atliekama naudojant specialų užpildą, kurio paviršius yra aktyvuojamas kalio permanganato tirpalu. Skverbiantis geležingam vandeniui pro tokį užpildą visa geležis bei manganas nusėda ant jo paviršiaus. Užpildas regeneruojamas nakties metu kalio permanganato tirpalu, kurio kiekis paruošiamas automatiškai. Ši geležies šalinimo technologija naudotina tais atvejais, kai vanduo turi gelsvą atspalvį, nemalonų pelkių kvapą ar yra didelis kiekis mangano.

Klauskite, o mes atsakysime!


    info
    close
    Susisiekite!