Informacija apie filtrus

  • 2022-04-13

    Įvairių vandenyje galinčių būti medžiagų šalinimas vandens filtrų pagalba

    Vandens filtrai gali būti labai veiksmingi šalinant įvairius vandens teršalus, tačiau tai, ką vandens filtrai pašalina, iš tikrųjų priklauso nuo naudojamo filtro rūšies. Nėra vieno vandens filtro, kuris iš vandens galėtų pašalinti absoliučiai visus teršalus, tačiau, naudodami įvairius vandens valymo įrenginius, galite turėti veiksmingai veikiančią vandens filtravimo sistemą, kuri jūsų būstui kasdien tieks švarų, kokybišką ir sveiką vandenį.

    Yra du pagrindiniai vandens filtrų veikimo būdai: fizinis filtravimas ir aktyvusis arba cheminis filtravimas. Dauguma filtrų iš tikrųjų naudoja šių dviejų metodų derinį – „aktyvusis“ filtras tam tikru būdu pakeičia teršalą, o tada fiziškai jį išfiltruoja iš vandens. Derinant šių rūšių filtrus su vienu ar keliais kitais valymo būdais iš vandens galima pašalinti beveik visas kenksmingas medžiagas.

    Smėlio, dumblo ir nuosėdų šalinimas

    Daugelis fizinių vandens filtrų iš vandens pašalina purvą, dumblą, smėlį ir nuosėdas. Šie filtrai yra didžiosios dalies vandens valymo sistemų dalis, nes stambesnės nuosėdų dalelės gali lengvai pažeisti jautresnius vandens valymo įrenginius, pavyzdžiui, atvirkštinio osmoso membranas. Nuosėdoms pašalinti galima naudoti filtrą su atbuliniu plovimu arba kasetinį filtrą, ir nors įvairių rūšių filtrai skiriasi savo konstrukcija, iš esmės jie veikia taip pat: vanduo patenka į filtrą ir teka per tam tikrą filtravimo terpę. Didesnės nuosėdų dalelės negali prasiskverbti pro filtrą, todėl  įstringa jame, ir gaunamas švaresnis vanduo.

    Aktyvūs arba cheminiai filtrai

    Norint pašalinti vandenyje ištirpusias chemines medžiagas ir jonus, paprastai reikia tam tikro aktyvaus arba cheminio filtro. Terminas „cheminis filtras“ yra šiek tiek klaidinantis, nes daugelyje šių sistemų į vandenį iš tikrųjų nieko nepridedama – filtravimo terpė yra tam tikru būdu apdorota taip, kad veikiama teršalų, esančių nefiltruotame vandenyje, juos pakeistų. Kai teršalai pasikeičia, filtras paprastai gali juos fiziškai sulaikyti, pašalindamas juos iš tiekiamo vandens. Aktyvūs filtrai gali būti įvairių rūšių – nuo granuliuotos aktyvuotos anglies iki jonų mainų, ir kiekvienas metodas yra pritaikytas skirtingoms vandens problemoms spręsti.

    Chloro šalinimas

    Viena iš dažniausiai pasitaikančių cheminių medžiagų, kurias vartotojai pageidauja pašalinti vandens filtro pagalba, yra chloras. Vandens tiekėjai vandens valymo sistemose kaip dezinfekavimo priemonę naudoja chlorą, siekiant iš tiekiamo vandens pašalinti bakterijas ir kitus mikroorganizmus. Ir nors ši medžiaga paprastai yra labai veiksminga dezinfekavimo priemonė, jos gali išlikti vandens tiekimo sistemoje. Dėl chloro vanduo gali įgauti blogą skonį ir kvapą, be to, daugeliui žmonių jis sukelia odos dirginimą. Laimei, tokias dezinfekcines medžiagas pašalina įvairių tipų anglies vandens filtrai.

    Granuliuota aktyvuota anglis yra vienas veiksmingiausių chloro šalinimo iš vandens būdų. Tai yra tam tikros formos anglis, kuri buvo apdorota taip, kad jos akytas paviršius pritrauktų chlorą ir organinius junginius. Kai nevalytas vanduo praeina pro granuliuotą aktyvuotą anglį, chloro molekulės ir daugelis kitų teršalų patenka į mažytes poras ir, vykstant procesui, vadinamam adsorbcija, pašalinami iš vandens.

    Kokie vandens filtrai pašalina fluoridą?

    Fluoridą iš vandens pašalinti gali būti sudėtinga. Jo negalima pašalinti naudojant granuliuotą aktyvuotą anglį. Vienas veiksmingiausių ir ekonomiškiausių būdų pašalinti fluoridą iš vandens yra naudoti atbulinio osmoso sistemą. Tokioje sistemoje vanduo stumiamas per specialią membraną su labai mažomis poromis, kurios sulaiko visas medžiagas ir praleidžia gryną vandenį.

    Kaip pašalinti pesticidus ir kitas chemines medžiagas?

    Dėl savo veiksmingumo šalinant organinius junginius granuliuotos aktyvuotos anglies filtras yra vienas geriausių vandens filtrų pesticidams ir kitoms cheminėms medžiagoms šalinti. Kadangi proceso metu tarp anglies atomų atsiveria poros ir ji tampa stipriu absorbentu, aktyvuota anglis savo paviršiuje gali lengvai sulaikyti įvairius chemikalus, todėl pagerėja vandens skonis, kvapas ir spalva.

    Kokie vandens filtrai pašalina geležį ir sierą?

    Anglies filtrai paprastai labai gerai šalina organinius junginius, tačiau jie nelabai gerai susidoroja su daugelio rūšių metalais. Geležį ir manganą galima pašalinti oksidaciniu filtru. Kai šie mineralai oksiduojami, jie vandenyje sukietėja ir juos lengviau išfiltruoti. Geležies šalinimo filtrai, kurie taip pat vadinami ir vandens nugeležinimo filtrais, vandenyje gali sumažinti ne tik geležies ir mangano, bet ir sieros vandenilio kiekį.

    Kaip išspręsti kieto vandens problemą?

    Jei norite sumažinti vandens kietumą, reikia naudoti vandens minkštinimo filtrą, kuris veikia jonų mainų principu. Kalcio ir magnio jonų koncentracija vandenyje nulemia jo kietumą. Todėl vandens minkštinimo filtrai gali iš vandens pašalinti kalcio ir magnio jonus, juos pakeičiant natrio jonais. Iš vandens pašalinamos kalkės ir jis tampa minkštas.

    Žodis pabaigai

    Skirtingi vandens filtrai yra skirti spręsti skirtingoms vandens problemoms, todėl norint vartoti švarų ir kokybišką vandenį, pirmiausia rekomenduojama atlikti vandens tyrimus, kurių metu nustatoma vandens kokybė ir jame esančių medžiagų kiekiai. Turint vandens tyrimų rezultatus galima pasirinkti tinkamiausius vandens filtrus ir užtikrinti gerą vandens kokybę.

info
close
Susisiekite!