Mechaniniai vandens filtrai

Mechaniniai vandens filtrai

Mechaniniai vandens filtrai skirti sulaikyti mechanines priemaišas, tokias kaip smėlis, purvas, vandentiekio vamzdyno atplaišos, rūdys. Mechaninėmis priemaišomis užterštas vanduo dažnai būna neskaidrus ir nemalonus vartoti. Filtruojant vandenį mechaniškai sulaikomos priemaišos, oksiduotos geležies junginiai. Dažnu atveju mechaniniai vandens filtrai būna pirminiame vandens valymo etape, taip užtikrinant kitų vandens filtrų darbą, tokių kaip vandens minkštinimo filtrai ar geriamojo vandens sistemų darbą.

Mechaniniai vandens filtrai gali būti kasetiniai, praplaunami arba automatiniai.

Visais atvejais rekomenduojame montuotis mechaninį vandens filtrą, išskyrus tuos atvejus, kai prie pasirenkamos vandens filtravimo sistemos kartu parenkamas ir vandens nugeležinimo filtras, kuris atstoja mechaninio vandens filtro funkciją.

Kasetiniai vandens filtrai

Kasetinis vandens filtras

Kasetiniai vandens filtrai ypatingi savo paprastumu. Mechaninės priemaišos sulaikomos filtruojamame elemente, kuris laikui bėgant yra pakeičiamas. Filtruojamąjį elementą reikėtų pasirinkti pagal esamą korpusą, vandens užterštumą ir reikalingą vandens kokybę. Taip pat reikėtų atsižvelgti į suvartojamą vandens kiekį ir elementą keisti pagal gamintojo rekomendacijas. Kasetinio filtro korpusas parenkamas pagal reikalingą našumą ir suvartojamo vandens kiekį.

Dažniausiai kasetiniai vandens filtrai įrengiami prie esamo vandentiekio įvado bute, name ar virtuvėje prieš buitinę techniką. Kasetiniai mechaniniai vandens filtrai gali būti įvairaus tankumo – nuo 1 mikrono iki 200 mikronų.

Praplaunami mechaniniai vandens filtrai

Praplaunasmas vandens filtras

Šių filtrų pagrindinė paskirtis, kaip ir kasetinių mechaninių vandens filtrų, t.y. sulaikyti mechanines priemaišas, tokias kaip purvas, smėlis, molis, oksiduotos geležies junginiai, vamzdžių atplaišos. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad nėra keičiamas filtruojamas elementas, kaip kasetiniuose vandens filtruose, o susikaupusios nuosėdos pašalinamos praplaunant filtrą. Dėl šios savo ypatybės praplaunami mechaniniai vandens filtrai yra daugkartinio naudojimo.

Automatiniai mechaniniai vandens filtrai

Automatinis mechaninis vandens filtras

Automatinio mechaninio vandens filtro darbas yra visiškai automatizuotas. Tiek filtruodamas, tiek atsiplaudamas, dirba visiškai automatizuotai. Vanduo teka per specialų užpildą, kuriame yra sulaikomos įvairaus dydžio mechaninės priemaišos. Atsiplovimo metu vandens filtras pašalina mechanines priemaišas į kanalizaciją. Pagal žinomą suvartojamą vandens kiekį užprogramuojamas vandens filtro automatinis valdymo vožtuvas, kad filtras pereitų į atsiplovimo (regeneracijos ciklą). Tokio atsiplovimo metu naudojamas tiktai vanduo. Dėl šios priežasties automatinis mechaninis vandens filtras yra draugiškas aplinkai.

Klauskite, o mes atsakysime!


    info
    close
    Susisiekite!